ISM 2017 Berlín

V dňoch 3.3. – 5.3.2017 sa v Berlíne uskutočnili jedny z najväčších medzinárodných plaveckých pretekov v Európe, na ktorom štartovalo 2000 plavcov z 33 krajín. Náš klub zastupovalo 15 najlepších plavcov a plavkýň.

Najúspešnejší v kategórii mužov Adam Halas získal striebornú medailu v disciplíne 50 m motýlik, v kategórii juniorov vybojoval striebornú medailu Tomáš Niedl v disciplíne 200 m prsia, v kategórii žiakov obsadil František Jablčník 5. miesto v disciplíne 400 m voľný spôsob a 200 m znak.

Striebornú medailu si vyplávala aj Barbora Tomanová, v disciplíne 50 m znak, bronzovú priečku obsadila Mirka Záborská v disciplíne 200 m prsia. Nina Vadovičová obsadila 2. miesto na 50 m prsia a 3. miesto v disciplíne 100 m prsia. Štvrté priečky obsadili Barbora Lengyelová na 50 m prsia, Tatiana Potocká na 400 m voľný spôsob a šiesta skončila Barbara Bartovičová v disciplíne 400 m polohové preteky.

V záverečnom hodnotení družstiev sme obsadili vynikajúce 12. miesto spomedzi 170 zúčastnených klubov!