Letné majstrovstvá Slovenska juniorov a seniorov – Bratislava

Cez víkend (17.6.-19.6.2016) sa naši najstarší plavci zúčastnili najdôležitejších pretekov letnej sezóny v Bratislave. V silnej konkurencii 268 pretekárov z 38 klubov štartovalo aj 14 našich juniorov a seniorov, ktorí nás potešili svojimi výbornými výsledkami.

Najúspešnejším trnavským pretekárom sa stal junior Tomáš Púchly, ktorý si postupne vybojoval tri seniorské i tri juniorské tituly majstra SR  v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob a 50 metrov znak. Tomáš naviac vo všetkých disciplínach vytvoril juniorské rekordy SR. Najhodnotnejší výkon však predviedol v disciplíne 100 metrov voľný spôsob, keď prekonal 31-ročný rekord SR mužov Marcela Géryho časom 50.65s a zaradil sa tak medzi najúspešnejších plavcov domáceho šampionátu.

Najúspešnejšou pretekárkou sa stala juniorka Barbora Tomanová, ktorá si postupne vybojovala štyri juniorské tituly majsterky SR  v disciplínach 50, 100 a 200 metrov znak a 50 metrov voľný spôsob. Barbora sa presadila aj medzi seniorkami a získala 3 strieborné medaily.

Nestratili sa ani ostatní pretekári. O jediný titul seniorskej majsterky SR sa postarala Barbara Bartovičová v disciplíne 400 metrov polohové preteky. V disciplínach 100 a 200 metrov znak obsadila 3. miesto.

Je potešiteľné, že sa na stupeň víťazov prebojovali i ďalší naši plavci.  Adam Halas  sa v disciplínach 50 metrov motýlik a 200 metrov polohové preteky stal juniorským majstrom SR a v kategórii seniorov skončil v týchto disciplínach 2x na 2. mieste. Dominika Glozmeková si po veľkom zlepšení osobných rekordov vyplávala striebornú medailu v disciplíne 100 metrov motýlik.   Tomáš Niedl si v disciplíne 200 metrov prsia po výbornom výkone vybojoval striebornú medailu. Ku skvelej medailovej štatistike prispeli trnavskí plavci aj výbornými výkonmi v štafetách. Barbara Bartovičová, Dominika Glozmeková, Barbora Križanová a Barbora Tomanová zvíťazili v štafete 4×100 polohové preteky ženy a Barbora Tomanová, Barbora Križanová, Adam Halas a Tomáš Púchly získali domáci titul v štafete 4 x 100 polohové preteky mix.

Ani ostatní plavci nezaostali za svojimi výkonmi a väčšina si zlepšila svoje osobné maximá.  Celkovo získali  pod vedením trénera Rastislava Hlavatého rekordných 27 medailí: 15 zlatých, 8 strieborných a 4 bronzové.

V hodnotení slovenského pohára družstiev si plavecký klub STU Trnava udržal aj po piatom kole výborné tretie miesto.