Letné majstrovstvá Slovenska kategória „juniori a seniori“

Pre kategóriu juniorov a seniorov to boli najdôležitejšie plavecké preteky sezóny. Za náš klub štartovalo 21 plavcov. V silnej konkurencii trnavskí plavci zaplávali 46 nových osobných rekordov a 53 finálových umiestnení. Päť plavcov sa po veľkých zlepšeniach osobných rekordov prebojovalo na stupne víťazov!

Najúspešnejším plavcom podľa počtu získaných medailí bol jednoznačne juniorský reprezentant SR Tomáš Púchly, ktorý si vyplával 4 juniorské tituly majstra Slovenska v kraulových a motýlikových disciplínach. Tomáš získal medaily i v kategórii mužov, kde skončil raz druhý a raz tretí. Ďalší úspešný juniorský reprezentant SR Adam Halas získal v osobných rekordoch 2 strieborné a 1 bronzovú medailu v polohovkových a kraulových disciplínach.

V kategórii senioriek zaplávala veľmi dobré výkony Barbora Križanová, ktorá sa postarala o jeden seniorský titul majsterky Slovenska v disciplíne 400 metrov polohové preteky a pridala ešte 2 bronzové medaily v prsiarskych disciplínach. V kategórii junioriek zvíťazila Barbara Bartovičová v disciplíne 400 metrov polohové preteky a pridala 3. miesto na 200 metrov polohové preteky. Medaily získala aj Barbora Tomanová, vekom ešte žiačka, ktorá si v znakových a kraulových disciplínach vybojovala 4 strieborné a 1 bronzovú medailu. Barbora naviac vytvorila v disciplíne 50 metrov voľný spôsob slovenský rekord 13 ročných žiačok!

Aj ďalší naši plavci  Dominika Glozmeková, Katarína Jedličková, Juraj Klátik, Kristína Kolárová, Ondrej Machovič, Tomáš Niedl, Lucia Machovičová, Janka Mrázová, Alexandra Rakayová, Sandra Masárová a Natália Macková si zaslúžia pochvalu za bojovnosť v štafetách, veľké zlepšenia výkonnosti.

Pre Barbaru Bartovičovú budú vrcholom sezóny júlové ME juniorov v Holandsku a pre Tomáša Púchleho augustové Olympijské hry mládeže v Číne, je potešiteľné, že obaja plávali už teraz v dobrej forme.

Celkovo sme získali 22 medailí (6-10-6), tréneri Ladislav Hlavatý, Tatiana Bergmannová a Rastislav Hlavatý.