LINZ 2015

Na úvod kalendárneho roku 2015 štartoval v dňoch 17. – 18.1. 2015 výber 17 plavcov STU Trnava na medzinárodných plaveckých pretekoch v Linzi. Štartovalo 400 plavcov z 34  klubov z Maďarska, Rumunska, Slovinska, Nemecka, Rakúska, Litvy, Ruska, Slovenska a Česka. V silnej konkurencii sme sa nestratili. V poradí klubov sme skončili na výbornom 9. mieste. Napriek ešte len rozbiehajúcej sa sezóne boli výsledky veľmi slušné, šesť plavcov sa prebojovalo na stupne víťazov. Najúspešnejší z chlapcov bol František Jablčník (1 zlatá a 1 strieborná medaila) a Tomáš Niedl (ŠG J. Herdu) – 1 zlatá medaila. Z dievčat sa najviac darilo Barbore Tomanovej (ŠG J. Herdu), ktorá získala 1 striebornú a 2 bronzové medaily a v disciplíne 100 metrov znak vytvorila slovenský rekord 14-ročných žiačok, výborný a nečakaný začiatok sezóny.

Veľmi kvalitné výkony zaplávali aj Adam Halas (ŠG J. Herdu) (0-1-0), Matej Daniš (0-0-2) a Nina Vadovičová (0-0-1).