Veľká cena Púchova

V úvode októbra štartovali žiaci, juniori a seniori plaveckého klubu STU Trnava na Veľkej cene Púchova. V konkurencii 300 plavcov zo 41 plaveckých klubov sa trnavskí plavci nestratili. Najlepšie umiestnenie sa podarilo zaplávať juniorským reprezentantom SR Barbore Tomanovej, Tomášovi Púchlemu (obaja ŠG J. Herdu) a Barbare Bartovičovej. Barbora Tomanová zvíťazila tri krát, naviac v disciplínach 50 metrov znak i voľný spôsob vytvorila slovenský rekord trinásťročných žiačok. Výborné výkony zaplával aj Tomáš Púchly, ktorý zvíťazil medzi staršími plavcami v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob. Barbara Bartovičová si vyplávala zlatú medailu v disciplíne 200 metrov polohové preteky. Medzi medailistov sa zaradil aj ďalší juniorský reprezentant SR Adam Halas, ktorý obsadil tretie miesto v disciplíne 200 polohové preteky. Barbora Križanová skončila na výbornom treťom mieste na 100 metrov polohové preteky. Z mladších plavcov sa na stupne víťazov prebojoval Michal Uhlík v disciplíne 100 metrov prsia.