Veľká cena Slovenska 2015

V dňoch 22. – 24. mája sa v Bratislave uskutočnil tradičný medzinárodný plavecký míting Veľká cena Slovenska, na ktorých štartovalo 440 plavcov zo 68 klubov, vrátane medailistov z Olympijských hier i Majstrovstiev sveta.

Za plavecký klub STU Trnava štartovalo 20 plavcov, prevažne juniorského a žiackeho veku. Napriek silnej konkurencii plavcov, často aj o niekoľko rokov starších, sa niektorým jednotlivcom podarilo veľmi slušné umiestnenie.

Najúspešnejšou z trnavských plavcov bola Barbara Bartovičová, ktorá splnila limit na MS juniorov v Singapure!

Barbara navyše v disciplíne 200 metrov polohové preteky skončila druhá. Adam Halas zvíťazil v disciplíne 50 metrov motýlik. V disciplíne 200 metrov polohové preteky obsadil v osobnom rekorde 3. miesto. Barbora Tomanová si výbornými výkonmi vyplávala 2x 2. miesto a 1x 3. miesto v disciplínach 50 a 100 metrov znak ako aj na 100 metrov voľný spôsob. Barbora Križanová v disciplíne 200 metrov polohové preteky obsadila výborné 3. miesto. Medzi medailistov sa osobným rekordom v disciplíne 800 metrov voľný spôsob prebojovala Alexandra Rakayová.

Musíme spomenúť aj ďalších trnavských plavcov, ktorým sa síce nepodarilo prebojovať na stupne víťazov, avšak po veľkých zlepšeniach osobných rekordov výborne reprezentovali STU Trnava. Boli to najmä: Ondrej Machovič, Adam Hlavatý, Sára Kozániová a Dominika Glozmeková.