Zimné M-SR juniorov a seniorov 2015 – Čilistov

Posledný predvianočný víkend patril Zimným majstrovstvám SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne, kde 295 pretekárov zo 43 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu v 25 metrovom bazéne v Čilistove.V silnej konkurencii štartovalo aj 13 našich plavcov, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami.

O jediný titul seniorskej majsterky SR sa postarala Barbara Bartovičová v disciplíne 400 metrov polohové preteky. V disciplínach 200 metrov polohové preteky a 200 metrov znak obsadila po veľkých zlepšeniach 2. miesto.V disciplíne 100 metrov polohové preteky obsadila medzi seniorkami 4.  miesto.

Po veľkom zlepšení juniorského rekordu SR sa na stupeň víťazov prebojoval Adam Halas , ktorý sa v disciplíne 200 metrov polohové preteky stal juniorským majstrom SR a v kategórii seniorov skončil na 3. mieste. Aj v disciplíne 100 metrov polohové preteky medzi juniormi zvíťazil a medzi seniormi skončil na 3. mieste. V disciplínach 50 metrov voľný spôsob, 50 metrov motýlik a 50 m prsia obsadil v kategórii juniorov 2x 2. miesto a 1x 3. miesto.
Juniorka Barbora Tomanová si vybojovala juniorské tituly majsterky SR  v disciplínach 50, 100 a 200 metrov znak a medzi seniorkami jej patrilo celkové 2. a 3. miesto. V disciplíne 50 m znak 2x zlepšila juniorský rekord SR a celkovo na týchto pretekoch v znakových disciplínach vytvorila 5 žiackych rekordov SR.

Ani ostatní plavci nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá. Celkovo získali 18 medailí: 6 zlatých, 7 strieborných a 5 bronzových.