Zimné M-SR mladších žiakov 2015 – Dolný Kubín

V dňoch 11. – 13. decembra 2015 náš klub reprezentovali mladší žiaci (11 – 12 roční) v Dolnom Kubíne. Bilancia plavcov STU Trnava je pozoruhodná – 19 medailí (10 zlatých – 2 strieborné – 7 bronzových). Pod vedením trénerky Tatiany Bergmannovej obsadili v celkovom hodnotení klubov vynikajúce 2. miesto!

Prísľubom do budúcnosti sú najmä výkony 12-ročného Františka Jablčníka, ktorý suverénne zvíťazil v piatich disciplínach, zaplával najhodnotnejší výkon pretekov a patril k najúspešnejším plavcom celých majstrovstiev Slovenska. Na medailových pozíciách sa umiestnil aj Patrik Kudla, keď získal 1 striebornú a 5 bronzových medailí. Z dievčat sa najviac darilo Nine Vadovičovej, ktorá si vyplávala jednu bronzovú medailu a 2x 5. miesto. Veľmi úspešní boli v štafetových disciplínach, ktoré vyhrali v kategórii žiačok i žiakov. Na víťazstve sa podieľali Patrik Kudla, Adrián Višňovský, Matej Daniš, František Jablčník, Nina Vadovičová, Barbora Lengyelová, Ema Matúšová, Anna Otília Žemberová.

Aj ďalší plavci Marko Stano, Michal Uhlík, David Delinčák, Lucia Tanušková, Natália Janáčová a Bronislava Janáčová si zaslúžia pochvalu za veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu.