EYOF Tbilisi a MS juniorov Singapur

Na prelome júla a augusta sa Barbora Tomanová predstavila v kategórii mladších juniorov na Európskom olympijskom festivale mládeže v gruzínskom Tbilisi. Vo všetkých disciplínach, v ktorých štartovala, sa prebojovala až do finále!              V disciplínach 100 metrov znak obsadila ôsme miesto. Na 100 metrov voľný spôsob obsadila vynikajúce štvrté miesto a v disciplíne 50 metrov voľný spôsob po trojnásobnom vylepšení slovenského rekordu žiačok obsadila skvelé piate miesto.

V dňoch 25. – 30. augusta sa naši plavci Tomáš Púchly, Barbora Tomanová, Adam Halas  a Barbara Bartovičová zúčastnili Majstrovstiev sveta juniorov v plávaní v Singapure. Pre trnavských plavcov bola účasť na najvýznamnejších plaveckých pretekoch juniorov na svete zatiaľ najväčším úspechom v ich plaveckej kariére.

Tomáš Púchly prekonal tri slovenské rekordy juniorov v disciplínach 50 metrov voľný spôsob (2x) a 50 metrov motýlik, kde sa naviac prebojoval do semifinále a skončil na vynikajúcom 11. mieste!

O ďalšie výborné výsledky sa postarala Barbora Tomanová, ktorá vytvorila postupne až štyri slovenské rekordy 14-ročných žiačok a v disciplíne 100 metrov znak prekonala dokonca slovenský rekord junioriek.

Výborne plával aj Adam Halas, ktorý osobným rekordom a časom 2:07,77 v disciplíne 200 metrov polohové preteky vyrovnal slovenský rekord juniorov a  skončil na veľmi dobrom 26. mieste.
Barbara Bartovičová si výrazne zlepšila osobné maximum v disciplíne 400 metrov polohové preteky a časom 5:00,90 skončila na výbornom 25. mieste.

Fantastický úspech podčiarkuje aj skutočnosť, že Barbora Tomanová, Tomáš Púchly a Adam Halas svojimi výkonmi už teraz splnili kritériá pre účasť na budúcoročných Majstrovstvách Európy juniorov v Maďarsku.