roky 1979-1986

rok 1979:
Výrazný výkonnostný skok dosiahol Marcel Géry, ktorý v nasledujúcich rokoch dosiahol doposiaľ najväčšie úspechy v histórii nášho oddielu. Okrem výsledkov v domácich súťažiach dosiahol úspechy aj v zahraničí. Na medzinárodných plaveckých pretekov „Družba“ (obdoba dnešného EYOF) v Bulharsku získal 1 zlatú, 2 strieborné a 2 bronzové medaily, čo bol najvýraznejší úspech trnavského plavca v histórii oddielu. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa trnavskí plavci získali 23x 1.miesto, 12x 2.miesto a 26x 3.miesto.

rok 1980:
Funkciu predsedu plaveckého oddielu prevzal M. Andel. Vo výbore plaveckého oddielu pracovali L. Bureš a prišli nové posily K. Žák, L. Šimončič a J. Horváth. O historický úspech plaveckého oddielu sa opäť postaral Marcel Géry. Na Majstrovstvách Európy juniorov vo Švédsku po výborných výkonoch získal 3 zlaté a 1 striebornú medailu. Stal sa tak najúspešnejším účastníkom MEJ. Československý plavecký zväz ho vyhodnotil ako objav roka. Na Majstrovstvách Slovenska boli najúspešnejší Š. Peťkovský (4x 1.miesto), J. Odler (4×1.miesto) a D. Bureš. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa plavci VŠ Trnava získali 25x 1.miesto, 25x 2.miesto a 20x 3.miesto.

rok 1981:
Na post predsedu plaveckého oddielu VŠ Trnava nastúpil Ladislav Bureš, tajomníčkou bola E. Čambálová, hospodár K. Duffek. Členmi výboru boli K. Žák, J. Mosný, J. Danko a P. Haruštiak. Medzi najúspešnejších plavcov trnavského oddielu sa zaradili Dušan Bureš a predovšetkým jeho sestra Alena Burešová, ktorá postupne prekonala množstvo slovenských rekordov. Marcel Géry po prvý krát prekonal seniorský československý rekord na 100m kraul časom 53,48. Na Majstrovstvách Európy seniorov v Juhoslávii ako 16-ročný obsadil vo finále 2x 7. miesto. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa plavci z Trnavy získali 52x 1.miesto, 15x 2.miesto a 24x 3.miesto.

rok 1982:
Marcel Géry pokračoval vo výborných výkonoch a ako prvý plavec nášho oddielu sa zúčastnil Majstrovstiev sveta v Ekvádore a obsadil vynikajúce 9. miesto. Samozrejme, že bol najúspešnejším Slovákom na MS. Medzi najúspešnejších na Slovensku v tomto roku patrili A. Burešová, A. Zachar, D. Bureš, T. Šmiček a P. Stanko. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa plavci VŠ Trnava získali 20x 1.miesto, 20x 2.miesto a 23x 3.miesto.

rok 1983:
Marcel Géry sa opäť postaral o zápis do histórie oddielu keď na Majstrovstvách Európy v Taliansku obsadil vynikajúce 4. miesto. Medzi najúspešnejších na Slovensku v tomto roku patrili A. Burešová, Š. Peťkovský, A. Zachar, D. Bureš, T. Šmiček, P. Stanko a R. Hlavatý. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa trnavskí plavci získali 79 x 1.miesto, 30x 2.miesto a 32x 3.miesto.

rok 1984:
Marcel Géry splnil nominačné kritériá pre účasť na Olympijských hrách v Los Angeles. Bohužiaľ roky spoločnej práce vyšli nazmar z dôvodu nezmyselného politického bojkotu. Bolo to veľké sklamanie. Do reprezentácie boli zaradení A. Burešová a M. Géry. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa plavci VŠ Trnava získali 44x 1.miesto, 27x 2.miesto a 19x 3.miesto.

rok 1985:
Po veľkom sklamaní z neúčasti na OH sa Marcelovi Gérymu opäť darilo. V americkom Fayetville porazil kompletnú špičku plavcov z USA. V tomto roku vytvoril niekoľko hodnotných rekordov SR a ČSSR. Marcel Géry sa opäť postaral o zápis do histórie oddielu keď na Majstrovstvách Európy v Bulharsku získal bronzovú medailu. Na Letnej svetovej univerziáde v japonskom Kóbe získal ďalšiu bronzovú medailu a vytvoril dodnes platný rekord SR (písané v roku 2009!) na 100m kraul 50,93. Veľmi dobre sa darilo aj Alene Burešovej, ktorá štartovala na ME juniorov vo Švajčiarsku. Do juniorskej reprezentácie boli zaradení A. Zachar a R. Hlavatý. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa plavci z Trnavy získali 34x 1.miesto, 20x 2.miesto a 21x 3.miesto.

rok 1986:
Aj tento rok začal pre Marcela Géryho úspešne. Už vo februári prekonal na 25m bazéne 3 rekordy ČSSR, z toho jeho výkon na 100m kraul 49,72 je dodnes platným rekordom SR! V tomto roku prekonal M. Géry spolu 9x rekord SR i ČSSR. Marcel Géry sa postaral o posledný zápis do histórie oddielu keď na Majstrovstvách sveta v Španielsku obsadil postupne 4., 5., a 6. miesto a vytvoril 2 dodnes platné rekordy SR (písané v roku 2009!) na 200m motýlik 1:59,46 a 200m kraul 1:50,06. Veľkú radosť z jeho dosiahnutých výsledkov však čoskoro vystriedalo sklamanie z jeho odchodu do Kanady. Veľmi dobre sa opäť darilo Alene Burešovej, ktorá 4x prekonala rekord ČSSR. V tomto roku sa náš oddiel premenoval na STU Trnava. Na Majstrovstvách Slovenska a Československa plavci STU Trnava získali 56x 1.miesto, 29x 2.miesto a 24x 3.miesto. Do tejto úspešnej bilancie prispeli najmä: A. Burešová, Š. Peťkovský, D. Bureš, T. Šmiček, P. Stanko, A. Zachar, R. Hlavatý, M. Stano a I. Mihálik