roky 1993-2000

rok 1993:
V prvom roku samostatného Slovenska vstúpil po veľkom výkonnostnom zlepšení na medzinárodnú plaveckú scénu Miroslav Machovič. Zúčastnil sa ME juniorov v Turecku a v disciplíne 200m znak obsadil výborné 19. miesto. Počet medailí sa opäť zvýšil na 91! Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 21x 1.miesto, 42x 2.miesto a 28x 3.miesto.

rok 1994:
12 rokov po prvom trnavskom plavcovi sa M. Machovič ako druhý plavec STU Trnava zúčastnil Majstrovstiev sveta v Taliansku. Po ďalšom výkonnostnom skoku obsadil v disciplíne 200m znak 27. miesto. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 34x 1.miesto, 49x 2.miesto a 35x 3.miesto.

rok 1995:
M. Machovič sa zúčastnil Majstrovstiev Európy v Rakúsku. Štartoval napriek zraneniu nohy. Neskôr sa zúčastnil aj Letnej svetovej univerziády v Japonsku. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 27x 1.miesto, 30x 2.miesto a 34x 3.miesto.

rok 1996:
Miroslav Machovič sa ako prvý plavec nášho oddielu sa zúčastnil Olympijských hier v USA a obsadil 19. miesto. Neskôr sa zúčastnil spolu s Beňom Hausnerom Majstrovstiev Európy v krátkom bazéne v Nemecku a obsadil výborné 5. miesto. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 30x 1.miesto, 48x 2.miesto a 23x 3.miesto.

rok 1997:
Miroslav Machovič pokračoval vo výborných výkonoch a na Majstrovstvách sveta v krátkom bazéne obsadil v disciplíne 200m znak výborné 12. miesto. Neskôr sa zúčastnil Majstrovstiev Európy v Španielsku, kde obsadil výborné 11. miesto. Spolu s Natáliou Kodajovou sa potom zúčastnil Letnej svetovej univerziády v Taliansku. Dárius Klokner sa zúčastnil EYOF 1997 v Portugalsku. Na konci roka bol Miro Machovič vyhlásený za najlepšieho plavca SR. Medzi medailistov na M-SR patrili: D. Klokner, M. Sedlák, J. Čamaj, J. Murínová, M. Kvasnička, A. Pecková, S. Silná, M. Kvasničková, N. Duchoňová. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 40x 1.miesto, 51x 2.miesto a 44x 3.miesto.

rok 1998:
30-ročné jubileum plaveckého oddielu. Medzi medailistov na M-SR patrili: M. Machovič, B. Hausner, N. Kodajová, D. Klokner, M. Sedlák, M. Mironov, J. Murínová, M. Kvasnička, K. Vidličková, A. Pecková, S. Silná, J. Sahul, T. Apolen, N. Duchoňová. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 78x 1.miesto, 53x 2.miesto a 50x 3.miesto.

rok 1999:
V tomto roku sa nám okrem domácich úspechov podarilo zúčastniť niekoľkých významných medzinárodných pretekov. Natália Duchoňová sa zúčastnila EYOF 1999 v Dánsku. Jana Murínová sa zúčastnila ME juniorov v Rusku. Natália Kodajová sa zúčastnila Majstrovstiev Európy v Turecku. Plavci STU Trnava vytvorili niekoľko slovenských rekordov: Miroslav Machovič 6x, Natália Kodajová 2x, Martin Hornáček 5x. Medzi medailistov na M-SR patrili: M. Machovič, D. Klokner, T. Gronich, J. Murínová, L. Balážová, J. Sahul, T. Apolen, N. Duchoňová, S. Beňová, S. Trabaková, I. Gogová, E. Remišová, M. Hornáček. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali výborných 88x 1.miesto, 62x 2.miesto a 46x 3.miesto.

rok 2000:
Aj v tomto roku sa nám okrem domácich úspechov podarilo zúčastniť významných medzinárodných pretekov. Jana Murínová sa zúčastnila ME v krátkom bazéne v Španielsku. V seniorskej reprezentácii SR bola v tomto roku zaradená J. Murínová. V juniorskej reprezentácii SR boli zaradení: T. Gronich, M. Hornáček, K. Kuníková, S. Beňová a S. Trabaková. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali výborných 86x 1.miesto, 60x 2.miesto a 43x 3.miesto.