roky 2001-2009

rok 2001:
Stali sme sa najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku! Jeden z najúspešnejších rokov pre STU Trnava. Aj v tomto roku sa nám okrem domácich úspechov podarilo zúčastniť niekoľko významných medzinárodných pretekov. Natália Kodajová sa zúčastnila Letnej svetovej univerziády v Číne. Katarína Kuníková štartovala na súťaži diaľkoplavcov na Majstrovstvách sveta v Japonsku. Sandra Trabaková si vyplávala 8. miesto na EYOF 2001 v Španielsku. Plavci STU Trnava vytvorili niekoľko slovenských rekordov: Martin Hornáček 7x, Peter Slobodník 3x, Kamila Korčeková 1x. V seniorskej reprezentácii SR boli v tomto roku zaradení J. Murínová, N. Kodajová a K. Kuníková. V juniorskej reprezentácii SR boli zaradení: T. Gronich, M. Hornáček, S. Trabaková, T. Janíková, K. Korčeková, I. Gogová a V. Cisárová. Medzi medailistov na M-SR patrili: T. Gronich, J. Murínová, T. Apolen, N. Duchoňová, V. Cisárová, S. Beňová, S. Trabaková, I. Gogová, E. Remišová, M. Hornáček, T. Janíková, K. Korčeková, P. Slobodník, L. Vittek, P. Heretík. Na majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali rekordne 102x 1.miesto, 108x 2.miesto a 77x 3.miesto.

rok 2002:
V jeho radoch plávali reprezentanti SR – J. Murínová, M. Hornáček, K. Korčeková, E. Remišová, I. Gogová, P. Slobodník. Plavci STU Trnava prekonali vo všetkých kategóriách spolu 23 slovenských rekordov. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali: 90 zlatých, 80 strieborných a 73 bronzových medailí.

rok 2003:
Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali: 61 zlatých, 56 strieborných a 81 bronzových medailí, čím sme sa stali tretím najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku. Michaela Halačová si vyplávala 7. miesto a Martin Hornáček 12. miesto na EYOF 2003 vo Francúzsku. V jeho radoch plávali reprezentanti SR – Michaela Halačová, Martin Hornáček, Marek Šinský, Matej Matiašovič, Peter Slobodník, Oliver Gondža.

rok 2004:
Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 88 zlatých, 80 strieborných a 64 bronzových medailí, čím sme sa stali druhým najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku. V jeho radoch plávali reprezentanti SR – Kamila Korčeková, Michaela Halačová, Martin Hornáček, Marek Šinský, Matej Matiašovič, Peter Slobodník, Oliver Gondža, pričom treba najvyššie hodnotiť 11. miesto Kamily Korčekovej na ME juniorov v Portugalsku. Plavci STU Trnava prekonali vo všetkých kategóriách spolu 15 slovenských rekordov.

rok 2005:
Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 83 zlatých, 63 strieborných a 64 bronzových medailí, čím sme sa stali druhým najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku. V jeho radoch plávali reprezentanti SR – Peter Slobodník, Oliver Gondža, Filip Nádaský, Michaela Halačová a Jana Svrčková, pričom treba najvyššie hodnotiť 14. miesto Olivera Gondžu a účasť Petra Slobodníka a Filipa Nádaského na EYOF 2005 v Taliansku.

rok 2006:
Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 53 zlatých, 53 strieborných a 38 bronzových medailí, čím sme sa stali tretím najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku. V jeho radoch plávali reprezentanti SR – Ľubomír Krivosudský, Oliver Gondža, Filip Nádaský, Peter Slobodník a Dominika Glozmeková, pričom treba najvyššie hodnotiť účasť Filipa Nádaského na ME v Španielsku a jeho 16. miesto na 1. majstrovstvách sveta juniorov v Brazílii. Ďalší traja juniori sa zúčastnili v gréckych Aténach svetovej Gymnaziády s najlepším výsledkom Petra Slobodníka (15.miesto). Plavci STU Trnava prekonali vo všetkých kategóriách spolu 1 slovenský rekord.

rok 2007:
Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 83 zlatých, 68 strieborných a 51 bronzových medailí, čím sa stal druhým najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku. V jeho radoch plávali reprezentanti SR – Ľubomír Krivosudský, Oliver Gondža, Filip Nádaský, Peter Slobodník a Dominika Glozmeková, pričom treba najvyššie hodnotiť 12. miesto Filipa Nádaského na ME juniorov v Belgicku. Ďalšie dve juniorky Dominika Glozmeková a Katarína Poláková sa zúčastnili v Belehrade EYOF 2007 s najlepším výsledkom Dominiky Glozmekovej (9.miesto). Plavci STU Trnava prekonali vo všetkých kategóriách spolu 13 slovenských rekordov.

rok 2008:
40-ročné jubileum plaveckého oddielu. Na post predsedu plaveckého oddielu STU Trnava nastúpil Ladislav Hlavatý. Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 73 zlatých, 67 strieborných a 35 bronzových medailí, čím sa stal tretím najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku. V jeho radoch plávali reprezentanti SR – Dominika Glozmeková, Filip Nádaský, a Sabina Slavkovská. V tomto roku sa darilo najmä Dominike Glozmekovej, ktorá sa zúčastnila niekoľkých najvýznamnejších medzinárodných pretekov, pričom treba najvyššie hodnotiť jej 18. miesto na MS juniorov v Mexiku a 21. miesto na MS v krátkom bazéne vo Veľkej Británii. Plavci STU Trnava prekonali vo všetkých kategóriách spolu 5 slovenských rekordov.

rok 2009:
Na Majstrovstvách Slovenska plavci STU Trnava získali 95 zlatých, 49 strieborných a 33 bronzových medailí, čím sa stal tretím najúspešnejším plaveckým oddielom na Slovensku. V jeho radoch plávali reprezentanti SR – Dominika Glozmeková, Monika Púchla, Katarína Poláková, Elena Fábryová a Katarína Hrubiznová. V tomto roku sa najvýznamnejších medzinárodných pretekov – ME juniorov v Českej republike zúčastnili Dominika Glozmeková, Monika Púchla, Katarína Poláková a Katarína Hrubiznová. Plavci STU Trnava prekonali vo všetkých kategóriách spolu 20 slovenských rekordov, pričom až 14 z nich prekonal Tomáš Púchly.