Zimné M SR kategória „juniori, seniori“ – Dolný Kubín

Posledný predvianočný víkend patril Zimným majstrovstvám SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne, kde 229 pretekárov zo 43 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu v 25 metrovom bazéne v Dolnom Kubíne. V silnej konkurencii štartovalo aj 14 plavcov STU Trnava, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami. Najúspešnejšou pretekárkou z trnavského klubu STU sa jednoznačne stala juniorka Barbara Bartovičová, ktorá v disciplíne 400 metrov polohové preteky vyplávala titul seniorskej a aj juniorskej majsterky SR, v disciplíne 200 metrov polohové preteky obsadila ako seniorka tretie miesto a ako juniorka sa stala vicemajsterkou SR. V disciplíne 100 metrov polohové preteky získala totožné umiestnenie a v disciplíne 100 metrov znak obsadila medzi seniorkami štvrté miesto a medzi juniorkami bola na bronzovej priečke. V disciplíne 200 m znak sa stala v seniorskej kategórii vicemajsterkou SR a v juniorskej kategórii sa stala majsterkou SR.
Nestratili sa ani ostatní pretekári STU Trnava. Tomáš Púchly (ŠG) pre zdravotné problémy štartoval iba v disciplíne 50 metrov voľný spôsob, nesklamal však a stal sa seniorským i juniorským majstrom SR. Po veľkých zlepšeniach osobných rekordov sa na stupeň víťazov prebojoval Adam Halas, ktorý sa v disciplíne 100 metrov polohové preteky stal majstrom SR v juniorskej kategórii a v kategórii seniorov skončil v tejto disciplíne na výbornom treťom mieste.
Mladšia juniorka Barbora Tomanová si v disciplíne 50 metrov znak vybojovala napriek zdravotným problémom juniorský titul majsterky SR a medzi seniorkami jej patrilo celkové druhé miesto. V disciplíne 100 m znak obsadila medzi juniorkami druhú priečku a medzi seniorkami skončila na výbornej tretej pozícii. Na medailové stupne sa prebojovala aj seniorka Barbora Križanová, ktorá v disciplíne 800 metrov voľný spôsob obsadila tretie miesto.
Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá.Za výbornú reprezentáciu Trnavy si zaslúžia pochvalu: Barbara Bartovičová, Dominika Glozmeková, Adam Halas, Adam Hlavatý, Katarína Jedličková, Sára Kozániová, Barbora Križanová, Ondrej Machovič, Lucia Machovičová, Natália Macková, Janka Mrázová, Tomáš Niedl, Tomáš Púchly a Barbora Tomanová.