International Swim Meeting Berlin 2015

Plavecký klub STU Trnava sa na prelome februára a marca zúčastnil na medzinárodnom plaveckom mítingu v Berlíne.
Ide o najväčšie medzinárodné plavecké preteky v Európe, na ktorých trnavskí plavci doteraz štartovali. Štartovalo na nich 2000 plavcov z 27 krajín z celej Európy. STU Trnava vyslalo do Nemecka 16 najlepších plavcov, ktorí dosiahli veľmi dobré výkony aj umiestnenia.

Najúspešnejší z plaveckého klubu STU Trnava bol Tomáš Púchly, juniorský reprezentant SR, ktorý získal zlatú medailu v disciplíne 50 metrov voľný spôsob a bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov voľný spôsob.
V obidvoch disciplínach tak potvrdil limit na Európske hry v Azerbajdžane.
František Jablčník zvíťazil v disciplíne 400 metrov voľný spôsob a v disciplíne 200 metrov voľný spôsob obsadil výborné 2. miesto.

Tomáš Niedl si vybojoval striebornú medailu v disciplíne 200 metrov prsia a na 100 metrov prsia obsadil tretie miesto.

Z dievčat sa najviac darilo Barbore Tomanovej, juniorskej reprezentantke SR, ktorá obsadila 2x 2. miesto a 3x 3. miesto a v disciplínach 50 a 100 metrov znak zaplávala slovenské rekordy 14-ročných žiačok.
Barbora naviac hneď na prvých pretekoch splnila v štyroch disciplínach limity na Európsky olympijský festival mládeže v Gruzínsku.

Nina Vadovičová obsadila medzi najmladšími žiačkami výborné 3. miesto v disciplíne 50 metrov prsia. Barbara Bartovičová, taktiež juniorská reprezentantka SR, obsadila 8. miesto v disciplíne 400 metrov polohové preteky.

Nestratili sa ani ďalší plavci STU Trnava, ktorí si vylepšili osobné maximá a výborne reprezentovali mesto Trnava: Daniš Matej, Hlavatý Adam, Jedličková Katarína, Kozániová Sára, Križanová Barbora, Lengyelová Barbora, Macková Natália, Masárová Sandra, Páleník Šimon a Rakayová Alexandra.