Letné M-SR juniorov a seniorov 2017 Bratislava

Víkend 16.6. – 18.6.2017 patril v Bratislave Letným majstrovstvám Slovenska juniorov a seniorov. Za náš klub štartovalo 23 juniorov a seniorov, ktorí nás potešili svojimi výbornými výsledkami.Najúspešnejším pretekárom sa stal seniorský Adam Halas , ktorý si postupne vybojoval tri seniorské tituly majstra SR v disciplínach 50 a 100 metrov motýlik a 100 metrov voľný spôsob. Najhodnotnejší výkon však predviedol v disciplíne 100 metrov motýlik, keď zaostal iba 32 stotín za rekordom SR mužov časom 54.73 sek. a zaradil sa tak medzi najúspešnejších plavcov domáceho šampionátu. Najúspešnejšou pretekárkou zasa Mirka Záborská, ktorá vybojovala tri juniorské tituly majsterky SR v disciplínach 50, 100 a 200 metrov prsia. Mirka sa presadila aj medzi seniorkami a získala 1 striebornú a 2 bronzové medaily. Naviac v disciplíne 200 metrov prsia vytvorila časom 2:34.31 rekord SR junioriek! Titul juniorskej majsterky SR získala aj Barbora Tomanová v disciplíne 50 metrov znak. Barbora sa presadila aj medzi seniorkami a získala 2 bronzové medaily. Tatiana Potocká zvíťazila v disciplíne 800 metrov voľný spôsob a medzi seniorkami získala 2 strieborné medaily. Barbara Bartovičová v disciplíne 200 metrov znak obsadila 3. miesto.Na stupeň víťazov sa prebojovali i ďalší naši plavci: Tomáš Niedl si v disciplíne 200 metrov prsia po výbornom výkone vybojoval striebornú medailu. František Jablčník si po veľkom zlepšení osobného rekordu vybojoval v disciplíne 1500 metrov voľný spôsob striebornú medailu. František zároveň zaplával v disciplíne 400 metrov polohové preteky rekord SR v kategórii 14-ročných žiakov. Nina Vadovičová si vyplávala 2 bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia. Ku skvelej medailovej štatistike prispeli naši plavci aj výbornými výkonmi v štafetách. Barbara Bartovičová, Dominika Glozmeková, Miroslava Záborská a Barbora Tomanová zvíťazili v štafete 4×100 polohové preteky ženy a Barbora Tomanová, Dominika Glozmeková, Adam Halas a Ondrej Machovič získali bronzovú medailu v štafete 4 x 100 polohové preteky mix.Ani ostatní plavci STU Trnava nezaostali za svojimi výkonmi a väčšina si zlepšila svoje osobné maximá.

Celkovo získali plavci pod vedením trénera Rastislava Hlavatého 26 medailí: 9 zlatých, 8 strieborných a 9 bronzových.