Letné majstrovstvá Slovenska najmladších žiakov – Košice

V plaveckom bazéne v Košiciach sa v dňoch 3.-5.6.2016 konali najdôležitejšie plavecké preteky pre vekovú kategóriu 9-10 ročných, na ktorých štartovalo 214 plavcov z 38  klubov z celého Slovenska. Za náš klub štartovalo 13 plavcov.

V silnej konkurencii sa trnavským plavcom opäť darilo. Dvaja plavci sa po veľkých zlepšeniach osobných rekordov prebojovali na stupne víťazov. Najúspešnejšou Trnavčankou bola jednoznačne Karin Qayumová, ktorá získala 1 striebornú a 4 bronzové medaily. Júlia Jablčníková si vybojovala 1 striebornú a 1 bronzovú medailu. Veľmi dobré výkony podávali aj ďalšie medailistky, členky štafiet: Tereza Ožvaldová a Ema Novotná, ktoré získali 1 zlatú a 1 striebornú medailu v štafetách 4×50 metrov voľný spôsob, resp. 4×50 metrov polohové preteky.

Celkovo získali plavci pod vedením trénerov Ladislava Hlavatého a Ingrid Remišovej 9 medailí (1 – 3 – 5).