Leto v klube – naši naj

Európsky olympijský festival
sa tento rok konal v dňoch 24.-28.7. v maďarskom Gyori. Reprezentovali nás Tomáš Niedl a Nina Vadovičová v kategórii mladších juniorov.
Tomáš v disciplíne 200 m prsia zaplával svoj nový osobný rekord a obsadil 17. miesto, čo bolo najúspešnejšie umiestnenie spomedzi slovenských chlapcov.
Nina, v kategórii s o rok staršími plavkyňami, skončila v disciplíne 100 m prsia na 21. mieste.

Letná svetová univerziáda
Barbara Bartovičová nás v dňoch 20.-25.8.2017 reprezentovala na LSU v Taiwane, na najvýznamnejších akademických pretekoch sveta. V konkurencii 730 plavcov, si v disciplíne 200 m znak vyplávala nový osobný rekord a obsadila 30. miesto.

Majstrovstvá sveta juniorov
Mirka Záborská a Barbora Tomanová sa v dňoch 23.-28.8.2017 zúčastnili v Indianapolise v USA na MS juniorov, čo bolo zatiaľ najväčším úspechom v ich plaveckej kariére.
Mirka v disciplíne 200 m prsia prekonala slovenský rekord junioriek a skončila na 23. mieste, Barbora výborným časom v disciplíne 50 m znak obsadila 23. miesto.

Aj napriek tomu, že decká trénovali takmer celé prázdniny, účasť na takýchto významných pretekoch je pre nich určite nezabudnuteľná skúsenosť. Všetkým srdečne gratulujeme a veľká vďaka patrí aj trénerovi Rasťovi Hlavatému, ktorý sa im celé leto venoval!

Ďalším fantastickým úspechom je, že Barbora Tomanová a Adam Halas majú už teraz splnené limity na účasť na Majstrovstvách Európy seniorov v krátkom bazéne, ktoré budú koncom roka v Dánsku.