Memoriál Jozefa Baláža 2016

Počas víkendu 19. – 20.11 2016 sa v Spišskej Novej Vsi konali najdôležitejšie plavecké preteky pre 9 – 10 ročných plavcov, na ktorých štartovalo 263 plavcov z 33 klubov z celého Slovenska. Za Trnavu štartovalo 16 plavcov. Tri plavkyne sa po veľkých zlepšeniach osobných rekordov prebojovali na stupne víťazov. Najviac sa darilo Tereze Ožvaldovej, ktorá získala 1 zlatú, 3 strieborné a 1 bronzovú medailu. Karina Qayumová si vybojovala 1 zlatú a 4 bronzové medaily. Veľmi dobré výkony podávali aj ďalšie medailistky, členky štafiet: Ema Novotná a Júlia Jablčníková, ktoré získali 2 strieborné medaily v štafetách 4×50 metrov voľný spôsob, resp. 4×50 metrov polohové preteky. Cenné sú výkony ďalších plavcov, ktorí sa napriek osobným zlepšeniam nedostali na stupne víťazov: Michal Daniš (1×4.), Adela Valášková (1×6.), Petra Kocánová (1×6.), Lucia Brečková (1×10.), Tatiana Ostrožlíková (1×10.) a Nina Podmanická (1×10.). Celkovo sme získali pod vedením trénerov Ladislava Hlavatého a Ingrid Remišovej 13 medailí (2 – 5 – 6).