ORCA CUP 2017

V dňoch 5.5.-7.5.2017 sa 53 členná výprava našich plavcov zúčastnila medzinárodných pretekov Orca Cup v Bratislave. V konkurencii 64 klubov sa nám podarilo získať Pohár hlavného mesta SR a udržať prvé miesto v Slovenskom pohári družstiev.

Z mladších žiakov sa najviac darilo Patrikovi Bohmanovi (3.miesto na 100 m znak) a Hanke Drškovej (2 x 3. miesto na 100 m znak a voľný spôsob).

Zo starších žiakov to bol predovšetkým František Jablčník, ktorý zvíťazil 7x a zaplával aj najhodnotnejší výkon pretekov. Ďalšími medailistami boli Patrik Kudla, Matej Daniš, Barbora Lengyelová a Nina Vadovičová, ktorá zaplávala A limit na Európsky olympijský festival mládeže v Maďarsku.

Najväčší úspech medzi juniormi dosiahla Mirka Záborská, keď v disciplíne 200 metrov prsia obsadila druhé miesto a splnila A limit na Majstrovstvá sveta juniorov v USA a zároveň A limit na Majstrovstvá Európy juniorov v Izraeli. Tatiana Potocká zvíťazila v disciplínach 800 a 1500 metrov voľný spôsob.  V disciplíne 200 metrov polohové preteky získal Tomáš Niedl  bronzovú medailu.

Medzi seniormi sa najviac darilo Adamovi Halasovi , keď v disciplíne 50 metrov motýlik zvíťazil a pridal druhé miesto na 100 metrov motýlik. V kategórii senioriek bola najúspešnejšia Barbara Bartovičová, ktorá zvíťazila v disciplínach 400 metrov polohové preteky a 50 metrov znak.

Všetkým srdečne gratulujeme!

Foto: