Štvorstretnutie juniorov SVK-PL-CZE-HUN Pardubice 2014

Plavci STU Trnava v dňoch 3. – 4.5. 2014 úspešne reprezentovali Trnavu vo výbere Slovenska na medzištátnom 4-stretnutí juniorov v Pardubiciach. V konkurencii mladých plavcov z Maďarska, Čiech, Poľska a Slovenska sa Tomáš Púchly, Adam Halas a Barbora Tomanová (všetci ŠG J. Herdu) nestratili a zaplávali svoje najlepšie osobné časy. Na stupeň víťazov sa hneď tri krát prebojoval Tomáš Púchly, ktorý kvalitnými výkonmi zvíťazil v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob a pridal druhé miesto v disciplíne 100 metrov motýlik. Do limitu na Olympijské hry mládeže v Číne mu chýbala už iba desatina sekundy. Veríme, že sa ho Tomášovi podarí zaplávať už na budúci víkend v Bratislave na pretekoch „Pohár Orca“. Vo výbornej forme sa predstavila aj Barbora Tomanová, ktorá medzi o rok staršími juniorkami získala 1 striebornú a 1 bronzovú medailu a pomohla k ďalším medailovým umiestneniam Slovenska v štafetách. Barbora naviac zaplávala v disciplíne 50 metrov voľný spôsob slovenský rekord 13 ročných žiačok časom 27,39s. Barbora Tomanová a Tomáš Púchly sa stali najúspešnejšími slovenskými plavcami týchto pretekov. Nové osobné rekordy si vo všetkých štartoch vytvoril Adam Halas. Po veľkom zlepšení obsadil v disciplíne 200 metrov polohové preteky piate miesto. Plavci STU Trnava v dňoch 3. – 4.5. 2014 úspešne reprezentovali Trnavu vo výbere Slovenska na medzištátnom 4-stretnutí juniorov v Pardubiciach. V konkurencii mladých plavcov z Maďarska, Čiech, Poľska a Slovenska sa Tomáš Púchly, Adam Halas a Barbora Tomanová (všetci ŠG J. Herdu) nestratili a zaplávali svoje najlepšie osobné časy. Na stupeň víťazov sa hneď tri krát prebojoval Tomáš Púchly, ktorý kvalitnými výkonmi zvíťazil v disciplínach 50 a 100 metrov voľný spôsob a pridal druhé miesto v disciplíne 100 metrov motýlik. Do limitu na Olympijské hry mládeže v Číne mu chýbala už iba desatina sekundy. Veríme, že sa ho Tomášovi podarí zaplávať už na budúci víkend v Bratislave na pretekoch „Pohár Orca“. Vo výbornej forme sa predstavila aj Barbora Tomanová, ktorá medzi o rok staršími juniorkami získala 1 striebornú a 1 bronzovú medailu a pomohla k ďalším medailovým umiestneniam Slovenska v štafetách. Barbora naviac zaplávala v disciplíne 50 metrov voľný spôsob slovenský rekord 13 ročných žiačok časom 27,39s. Barbora Tomanová a Tomáš Púchly sa stali najúspešnejšími slovenskými plavcami týchto pretekov. Nové osobné rekordy si vo všetkých štartoch vytvoril Adam Halas. Po veľkom zlepšení obsadil v disciplíne 200 metrov polohové preteky piate miesto.