VC Trnavy 2014

Plavecký klub STU Trnava ĎAKUJE za spoluprácu a pomoc pri organizovaní jubilejného 40. ročníka medzinárodných plaveckých pretekov „Veľká cena Trnavy“. O preteky bol už tradične veľký záujem. V 26 disciplínach sa predstavilo 40 zahraničných pretekárov z Maďarska, Českej republiky, Poľska a 300 plavcov z 27 slovenských oddielov a klubov. Spolu teda na pretekoch „Veľká cena Trnavy“, ktoré sú najvýznamnejšie plavecké preteky na Slovensku, štartovalo rekordných 347 plavcov z 32 plaveckých klubov a oddielov.

Hlavný organizátor – Plavecký klub STU Trnava privítal v bazéne Materiálovotechnologickej fakulty STU niekoľko vynikajúcich plavcov. Boli to Gábor Balog a Krisztián Takács – reprezentanti Maďarska, viacnásobní maďarskí rekordéri, semifinalisti z OH 2012 v Londýne, semifinalisti z MS 2013 v Španielsku.

Ozdobou jubilejného plaveckého mítingu bol jednoznačne reprezentant Slovenska Tomáš Klobučník, viacnásobný slovenský rekordér v prsiarskych disciplínach, účastník OH 2012 v Londýne, semifinalista z MS 2013 v Španielsku, na ME 2013 v krátkom bazéne v Dánsku obsadil skvelé 4.miesto v disciplíne 100m prsia.

Na „Veľkej cene Trnavy 2014“ Tomáš Klobučník zvíťazil v oboch prsiarskych disciplínach v nových rekordoch mítingu.

Popri takejto konkurencii sa nestratili ani domáci plavci STU Trnava. Najcennejšie umiestnenie dosiahli juniorskí slovenskí reprezentanti, Tomáš Púchly, ktorý zvíťazil v disciplíne 200 metrov voľný spôsob, Juraj Klátik, ktorý obsadil v disciplíne 100 metrov voľný spôsob tretie miesto a Barbora Tomanová, ktorá obsadila v disciplíne 100 metrov voľný spôsob tretie miesto. V žiackych kategóriách trnavskí plavci dominovali zásluhou Bronislavy Janáčovej, ktorá zvíťazila v disciplíne 100 metrov prsia, Natália Janáčová obsadila 2x 3. miesto. Barbora Tomanová zvíťazila v disciplínach 100 metrov voľný spôsob a 100 metrov znak. Výborné výkony predviedli aj ďalší trnavskí žiaci: Tomáš Niedl, Alexandra Rakayová, František Jablčník, Matej Daniš, Nina Vadovičová. V kategórii najmladších žiakov Michal Uhlík obsadil 3. miesto v disciplíne 100 metrov prsia a Ivan Bako 3. miesto v disciplíne 100 metrov voľný spôsob. Celkovo možno hodnotiť 40. ročník „Veľkej ceny Trnavy“ ako veľmi úspešný s piatimi novými zápismi do rekordov pretekov.

Touto cestou sa chceme poďakovať za pomoc pri organizovaní úspešného podujatia všetkým rodičom detí, sponzorom… To, že naše medzinárodné plavecké preteky prebehli vo vynikajúcej atmosfére a mali výbornú športovú a spoločenskú úroveň je zásluhou všetkých.

ĎAKUJEME VÁM a veríme, že sa opäť stretneme pri 41. ročníku v roku 2015.