Veľká cena Slovenska 2014

V dňoch 23. – 25.5.2014 sa v Bratislave konali medzinárodné plavecké preteky Veľká cena Slovenska, na ktorých štartovalo 440 plavcov zo 68 klubov z 11 krajín, vrátane medailistov z OH a MS. Za náš klub štartovalo 22 plavcov, prevažne juniorského a žiackeho veku. Napriek silnej konkurencii, sa niektorým jednotlivcom podarilo veľmi slušné umiestnenie.

Najúspešnejší z trnavských plavcov – juniorský reprezentant SR Tomáš Púchly splnil A limit na OH mládeže v Číne aj v disciplíne 50 m motýlik, v disciplíne 50 m voľný spôsob zvíťazil a v disciplíne 100 m motýlik obsadil 3. miesto.

Barbara Bartovičová, taktiež juniorská reprezentantka SR, v disciplíne 400 m polohové preteky zvíťazila v osobnom rekorde a splnila limit na ME juniorov v Holandsku. V disciplíne 200 m polohové preteky obsadila 3. miesto a na 1500 m voľný spôsob 2. miesto.

Barbora Križanová, ďalšia juniorská reprezentantka SR, si zaplávala osobný rekord v disciplíne 200 m polohové preteky a obsadila výborné 2. miesto.

Barbora Tomanová – juniorská reprezentantka SR – si výborným výkonom v disciplíne 50 m znak, ako najmladšia medailistka pretekov, vyplávala 3 miesto časom 31,54 s.

Spomedzi našich plavcov, ktorí sa síce neprebojovali na stupne víťazov, ale po zlepšeniach osobných rekordov, výborne reprezentovali klub treba spomenúť Adama Halasa, Katarínu Jedličkovú, Janku Mrázovú, Terezu Šimončičovú, Natáliu Mackovú, Ondreja Machoviča, Tomáša Niedla a Dominiku Glozmekovú.