Veľká cena Trnavy 2017

Plavecký klub STU Trnava ĎAKUJE za spoluprácu a pomoc pri organizovaní 43. ročníka medzinárodných plaveckých pretekov „Veľká cena Trnavy“ všetkým plavcom, rodičom, sponzorom, rozhodcom a ostatným, ktorí sa zúčastnili na organizácii.

Ozdobou tohtoročnej „Veľkej ceny Trnavy“ v plávaní boli Andrea Podmaníková, seniorská rekordérka SR v prsiarskych disciplínach, najlepšia plavkyňa SR za rok 2016, 11.miesto na MS v krátkom bazéne 2016 v disciplíne 200 metrov prsia a Marek Botík, seniorský rekordér SR v disciplíne 50 metrov prsia, druhý najlepší plavec SR za rok 2016, 11.miesto na ME v plávaní 2016. Preteky v Trnave boli pre nich dobrým testom aktuálnej výkonnosti.

Andrea Podmaníková zvíťazila v troch disciplínach a zároveň zaplávala najhodnotnejší výkon pretekov. Okrem spomenutých najlepších seniorov štartovala v Trnave takmer kompletná slovenská seniorská i juniorská špička. Popri takejto konkurencii sa nestratili ani domáci plavci STU Trnava. Najcennejšie umiestnenie dosiahli slovenskí reprezentanti, Adam Halas zvíťazil disciplíne 100 metrov motýlik, Barbara Bartovičová zvíťazila disciplíne 200 metrov znak, Barbora Tomanová s tromi striebornými a 2 bronzovými medailami a Miroslava Záborská, ktorá skončila 1x druhá a 1x tretia. V žiackych kategóriách sa najviac darilo Patrikovi Kudlovi, ktorý zvíťazil v disciplínach 100 metrov znak i kraul, Patrikovi Böhmanovi, ktorý si vyplával 1 zlatú a 1 bronzovú medailu, Nina Vadovičová obsadila v disciplíne 100 metrov prsia 2. miesto. František Jablčník si vybojoval 1 zlatú a 1 bronzovú medailu, Tereza Ožvaldová obsadila v disciplíne 100 metrov motýlik tretie miesto. V kategórii najmladších žiakov získala Júlia Mečiarová v disciplíne 100 metrov voľný spôsob striebornú medailu. Celkovo možno hodnotiť 43. ročník „Veľkej ceny Trnavy“ ako veľmi úspešný.