Vianočný kapor 2013

Na záver roka plavecký klub STU Trnava hodnotil svoju činnosť v kalendárnom roku 2013. Trnavskí plavci získali na letných a zimných majstrovstvách Slovenska vo všetkých vekových kategóriách 32 zlatých, 41 strieborných a 35 bronzových medailí. Spolu to teda bolo neuveriteľných 108 medailí! Dokázali trikrát zvíťaziť aj v najťažšej kategórii dospelých. V juniorskom výbere z trnavského klubu reprezentovali Slovensko Barbora Križanová, Barbara Bartovičová, Juraj Klátik, Tomáš Púchly, Adam Halas, Natália Macková a Barbora Tomanová. Barbora Križanová a Barbara Bartovičová sa zúčastnili Majstrovstiev sveta juniorov v Dubaji. Tomáš Púchly obsadil na Európskom olympijskom festivale mládeže v Utrechte vynikajúce deviate miesto. Barbora Tomanová prekonala v minulom roku slovenský rekord v kategórii dvanásťročných žiačok. Za týmito úspechmi stojí predovšetkým kvarteto trénerov Ladislav Hlavatý, Tatiana Bergmannová, Rastislav Hlavatý a Ingrid Remišová.

Najúspešnejšími plavcami STU Trnava za rok 2013 sa stali František Jablčník, Matej Daniš a Natália Janáčová v kategórii najmladších žiakov, Barbora Tomanová, Alexandra Rakayová a Tomáš Niedl v kategórii mladších žiakov, Natália Macková a Janka Mrázová v kategórii starších žiakov, Barbara Bartovičová a Tomáš Púchly v kategórii juniorov a Barbora Križanová v kategórii seniorov.

To, že plavecký klub STU Trnava v roku 2013 opäť potvrdil dominantné miesto v slovenskom plávaní, umožnila i podpora rodičov, sponzorov, ako aj výborná spolupráca s Materiálovotechnologickou fakultou STU v Trnave a Športovým Gymnáziom J. Herdu v Trnave.