Zimné M SR juniorov a seniorov Šamorín Čilistov

Posledný predvianočný víkend patril Zimným majstrovstvám SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne, kde 264 pretekárov z 38 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu v 25 metrovom bazéne v Čilistove. V silnej konkurencii štartovalo aj 18 našich plavcov, ktorí potešili svojimi výbornými výsledkami. Najúspešnejším plavcom STU Trnava bol jednoznačne Adam Halas, ktorý si z Majstrovstiev sveta priviezol vynikajúcu formu a získal 3 seniorské a 4 juniorské tituly majstra SR. Naviac v disciplínach 50 a 100 metrov motýlik vytvoril seniorské rekordy SR a v disciplíne 100 metrov polohové preteky juniorský rekord SR po fantastických výkonoch. Aj v disciplíne 200 metrov polohové preteky medzi juniormi zvíťazil a medzi seniormi skončil na 3. mieste.
Aj v kategórii žien sa trnavským plavkyniam výborne darilo. Po opakovanom zlepšení juniorského rekordu SR v disciplíne 50 metrov znak, sa na stupeň víťazov prebojovala Barbora Tomanová, ktorá si vybojovala svoj prvý titul seniorskej majsterky SR v disciplíne 200 metrov voľný spôsob. Okrem toho získala 5 juniorských titulov majsterky SR v disciplínach 50, 100 a 200 metrov znak a 50 a 200 metrov voľný spôsob. O titul seniorskej majsterky SR sa postarala aj Barbara Bartovičová v disciplíne 200 metrov polohové preteky. V disciplíne 100 metrov znak obsadila po veľkom zlepšení osobného rekordu 2. miesto. V disciplínach 100 a 400 metrov polohové preteky a 200 metrov znak obsadila medzi seniorkami 3. miesto. Výborné výkony zaplávala aj Miroslava Záborská. V disciplíne 200 metrov prsia získala Trnavu šiesty seniorský titul majstra SR a následne pridala medzi juniorkami 1 zlatú a 1 striebornú medailu. Medzi medailistov sa zaradila aj Dominika Glozmeková, ktorá obsadila dvakrát 2. miesto v disciplínach 100 metrov motýlik a 100 metrov polohové preteky a jedno 3. miesto v disciplíne 200 metrov polohové preteky. Tatiana Potocká patrila medzi najlepšie vytrvalkyne, keď si v disciplínach 800 a 1500 metrov voľný spôsob vybojovala v kategórii žien i junioriek 1 striebornú a 1 bronzovú medailu. Medailový sumár vynikajúco doplnili 3 zlatými medailami ženské štafety na 4×50 a 4×100 metrov voľný spôsob a 4×50 metrov polohové preteky v zložení Barbora Tomanová, Dominika Glozmeková, Tatiana Potocká, Barbara Bartovičová a Barbora Križanová.
Ani ostatní plavci nezaostali za svojimi výkonmi a všetci si výrazne zlepšili svoje osobné maximá: Ondrej Machovič, Jakub Husár, Tomáš Niedl, Adam Hlavatý, František Jablčník, Patrik Kudla, Katarína Jedličková, Nina Vadovičová, Barbora Lengyelová, Alexandra Rakayová a Anna Otília Žemberová.
Celkovo možno tieto majstrovstvá SR hodnotiť  ako mimoriadne úspešné so ziskom 9 seniorských a 8 juniorských titulov majstra SR.