Zimné majstrovstvá SR juniorov a seniorov – Šamorín

Na záver zimnej sezóny 2017 sa 18 našich plavcov  zúčastnilo najdôležitejších pretekov roka – Zimných majstrovstviev SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne v Šamoríne, kde 268 pretekárov z 38 klubov uzatváralo tohtoročnú pretekovú sezónu. O šesť titulov majsterky SR sa postarala Barbora Tomanová  v znakových disciplínach, ktorá zároveň svojimi výkonmi potvrdila limit na ME v krátkom bazéne v Dánsku. Medzi seniormi sa podarilo zvíťaziť aj ďalšiemu seniorskému reprezentantovi Adamovi Pilekovi. Dokázal to v disciplíne 200 metrov polohové preteky. Barbara Bartovičová sa prebojovala na stupne víťazov opakovane, keď v znakových a polohovkových disciplínach získala 2 strieborné a 1 bronzovú medailu. Juniorský reprezentant Tomáš Niedl po zlepšení osobného rekordu získal bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov prsia. Nestratili sa ani ostatní pretekári. Všetky motýlikové disciplíny vyhral seniorský reprezentant Adam Halas , ktorý v disciplíne 100 metrov motýlik zaostal iba 4 stotiny za rekordom SR a pred Majstrovstvami Európy potvrdil dobrú formu. Žiačka Nina Vadovičová si vybojovala svoj prvý seniorský titul majsterky SR v disciplíne 100 metrov prsia, naviac v disciplínach 50 a 100 metrov prsia zlepšila rekord SR 14-ročných žiačok. Výborné výkony predviedol aj František Jablčník, ktorý v disciplíne 400 metrov polohové preteky zaplával rekord SR 14-ročných žiakov. Okrem individuálnych úspechov  výborne plávali aj v štafetách, kde získali 1 zlatú a 4 strieborné medaily. Ani ostatní plavci  nezaostali za svojimi výkonmi a mnohí si zlepšili svoje osobné maximá: Dominika Glozmeková, Rudolf Parízek, Jakub Husár, Adam Hlavatý, Katarína Jedličková, Natália Macková, Erik Beňo, Barbora Lengyelová, Alexandra Rakayová a Tatiana Potocká

Celkovo získali, pod vedením trénera Rastislava Hlavatého, 27 medailí: 13 zlatých, 9 strieborných a 5 bronzových.