Zimné majstrovstvá SR starších žiakov – Dolný Kubín

V dňoch 8. – 10. decembra reprezentovali Trnavu starší žiaci (13 – 14 roční) na Zimných majstrovstvách Slovenska v Dolnom Kubíne. Trnavským plavcom sa veľmi dobre darilo. V kategórii žiačok bola najúspešnejšia Nina Vadovičová, ktorá si vyplávala 3 zlaté medaily v disciplínach 100 a 200 metrov prsia a 400 metrov voľný spôsob. Na stupne víťazov sa prebojovala aj Juliana Krátka, ktorá získala 1 zlatú a 2 strieborné medaily. Anna Otília Žemberová skončila druhá v disciplínach 400 a 800 metrov voľný spôsob. Bronislava Janáčová si vybojovala 1 bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov prsia. Barbora Lengyelová  získala 1 bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov prsia. V kategórii žiakov jednoznačne dominoval František Jablčník, ktorý získal 6 zlatých medailí a zvíťazil vo všetkých disciplínach, v ktorých štartoval. František zároveň zaplával najhodnotnejší výkon pretekov v kategórii 14-ročných plavcov. Patrik Kudla získal výbornými výkonmi 2 zlaté a 7 strieborných medailí.  Michal Uhlík si vyplával 1 bronzovú medailu v disciplíne 100 metrov znak.

Dominanciu a vynikajúci úspech plavcov s konečným počtom 32 medailí (14 zlatých, 11 strieborných a 7 bronzových) potvrdzujú aj víťazstvá štafiet žiačok na 4x 50 metrov polohové preteky a voľný spôsob, ako aj 4x 50 polohové preteky mix v zložení: František Jablčník, Patrik Kudla, Marko Stano, Adrián Višňovský, Nina Vadovičová, Barbora Lengyelová, Anna Otília Žemberová a Juliana Krátka.