Slovenský pohár žiakov Žilina

V dňoch 10. – 11.12. 2016 nás výborne reprezentovalo  11 plavcov v Žiline na Slovenskom pohári žiakov. V silnej konkurencii 374 plavcov si plavecké nádeje zaplávali množstvo osobných rekordov. Medzi chlapcami sa najviac darilo Michalovi Uhlíkovi, ktorý si vyplával 1 bronzovú medailu v disciplíne 200 metrov znak. Medzi dievčatami bola najúspešnejšia Tereza Ožvaldová, ktorá získala 3 zlaté a 1 bronzovú medailu. Ema Novotná bola najlepšia v disciplíne 100 metrov motýlik, ďalšiu bronzovú medailu získala v disciplíne 50 metrov motýlik. Karina Qayumová si vyplávala 3 strieborné a 1 bronzovú medailu. Na stupeň víťazov sa prebojovala aj Bronislava Janáčová  v disciplíne 200 metrov prsia a obsadila tretie miesto. Júlia Jablčníková získala v disciplíne 200 metrov polohové preteky bronzovú medailu. Celkovo získali naši plavci 13 medailí (4-3-6) a v hodnotení 34 klubov obsadili výborné 6. miesto.