Zimné M SR starších žiakov Dolný Kubín

Začiatkom decembra sa konali Zimné majstrovstvách Slovenska v plávaní v Dolnom Kubíne v kategórii starších žiakov (13 – 14 roční). V krytom 25 m bazéne sa zišla výborná konkurencia 200 plavcov zo 47 klubov. Bilancia plavcov STU Trnava je pozoruhodná – 24 medailí (8 zlatých – 6 strieborných – 10 bronzových). Trnavskí starší žiaci obsadili v celkovom hodnotení klubov vynikajúce 3. miesto!

František Jablčník suverénne zvíťazil v piatich disciplínach, zaplával najhodnotnejší výkon pretekov 13 – ročných žiakov a patril k najúspešnejším plavcom celých majstrovstiev. Na medailových pozíciách sa po veľkých osobných zlepšeniach umiestnili aj Patrik Kudla, keď získal 1 zlatú a 4 strieborné medaily a Matej Daniš, ktorý získal 1 striebornú a 2 bronzové medaily. Z dievčat sa najviac darilo Nine Vadovičovej, ktorá si vyplávala 2 zlaté medaily v prsiarskych disciplínach a pridala 3 bronzové medaily na 400 a 800 metrov voľný spôsob a 400 metrov polohové preteky. Barbora Lengyelová získala 2 bronzové medaily v disciplínach 100 a 200 metrov znak. Úspešní sme boli v štafetových disciplínach na 4x 50 metrov voľný spôsob a polohové preteky, kde sme v zložení Patrik Kudla, Adrián Višňovský, Matej Daniš a František Jablčník získali v kategórii žiakov 2 bronzové medaily. Aj ďalší plavci STU Trnava: Erik Beňo, Peter Tóth a Anna Otília Žemberová si zaslúžia pochvalu za veľké zlepšenia výkonnosti a dobrú reprezentáciu.