Veľká cena Poľska 2016

V dňoch 22. – 23.10. 2016 reprezentovali Barbara Bartovičová, Dominika Glozmeková, Adam Halas, Adam Hlavatý, Tatiana Potocká, Barbora Tomanová a Miroslava Záborská náš klub na Veľkej cene Poľska v Krakove. V silnej konkurencii 500 plavcov zo 75 poľských klubov sa plavci nestratili a zaplávali svoje najlepšie osobné časy. Najlepšie umiestnenie sa podarilo zaplávať  Adamovi Halasovi , ktorý v disciplíne 100 metrov polohové preteky zvíťazil v novom slovenskom juniorskom rekorde a v disciplíne 200 metrov polohové preteky obsadil druhé miesto. Výborné výkony zaplávala aj Barbora Tomanová, ktorá medzi staršími plavkyňami v disciplíne 200 metrov znak obsadila druhé miesto a na 100 metrov znak skončila tretia. Na stupne víťazov sa po výborných výkonoch prebojovali aj Barbara Bartovičová v disciplínach 200 metrov polohové preteky (3. miesto) a 400 metrov polohové preteky (2. miesto) a Miroslava Záborská v disciplíne 200 metrov prsia skončila tretia. Celkovo teda naši plavci  vyplávali až sedem medailových umiestnení, čo sa im na Veľkej cene Poľska ešte nikdy nepodarilo.